V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Spaní ve škole se školní družinou
Potěšilo nás, že jsme mohli letos obnovit i oblíbené spaní ve škole. Tentokrát bylo připraveno pro děti ze třetích tříd. Ty byly celý den jak na trní a už se nemohly dočkat, až se v podvečer opět vrátí do školy, netradičně však – se spacákem a polštářkem. Letos paní vychovatelky připravily celovečerní hru s několika etapami. Aby se děti mohly vypravit na strašidelnou stezku, musely si samy vymyslet své zaklínadlo, zapsat ho na svitek a ten potom vhodit do truhlice, kterou střežila čarodějnice. Pokud se jí zaklínadlo zamlouvalo, mohly děti pokračovat v cestě opuštěnou školou. Úkolem bylo najít a navštívit sedm otevřených místností, z nich si vzít úkoly a ty splnit. Za každý správně vyřešený úkol získal luštitel klíč. Jen všech sedm klíčů ho opravňovalo k otevření truhly s pokladem. Před usnutím jsme si ještě zahráli na detektivy a luštili záhadné černé historky. Ráno na nás čekala luxusní snídaně ve školní jídelně, kterou připravily paní kuchařky.
Hana Blažková, vedoucí vychovatelka ŠD












