V pátek 4. listopadu se vrátili spokojení žáci 3. tříd a pár čtvrťáků ze školy v přírodě s výukou plavání. Ubytovaní byli v krásném hotelu Kras na břehu rybníka Olšovec v Jedovnicích, hotel nám poskytl potřebné zázemí pro různé aktivity.

Nejdůležitější aktivitou byl plavecký výcvik, který probíhal v bazénu s posuvným dnem pod dohledem pana učitele Boudného a paní učitelky Machové. Ti děti učili plaveckému stylu prsa, což většina z nich bez potíží zvládala, proto jim zbyl čas i na různé vodní hrátky a soutěže.

I mimo bazén si děti užily spoustu zábavy. Paní vychovatelka Fleková jim přichystala napínavou únikovou hru, různé zapeklité hledačky a luštění v týmech i pro jednotlivce. Také paní učitelky Žďárská a Kučerová se snažily oživit výuku různými hrami. Děti se tak díky tenisu, Bangu i hracích karet Uno a X bere zdokonalily v násobilce.

Ovšem největší úspěch u dětí sklidila stezka odvahy, filmový večer s popcornem a hamburger k obědu 😊.

Mgr. Tereza Kučerová