V úterý 24.1.2023 se třída 3.C vydala navštívit brněnskou hvězdárnu a planetárium na Kraví Hoře. Žáci se zde zúčastnili programu Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina. Představením je provázel dvanáctiletý učeň kouzelnické školy Felix, který je fascinován zákony přírody. Díky tomu se také jednou dostane do muzea Alberta Einsteina.

Součástí projekce byla také prohlídka Sluneční soustavy, která všechny děti zaujala, a to především zásluhou poutavého vyprávění pana moderátora. Děti si prohlédly Slunce, Měsíc a všechny planety sluneční soustavy.

Po ukončení přestavení si žáci prohlédli vnitřní i venkovní prostory, kde se mohli hravým způsobem přiučit mnoha novým věcem. Tato návštěva byla velmi přínosná a všem se moc líbila. Moc se těšíme na další poznávání vesmíru a jeho tajemství.

Mgr. Jana Řiháková