V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Výlet 4. tříd do Prahy
Ve středu, 19. června, podnikli obě 4. třídy celodenní výlet do hlavního města. Tento zážitek jim umožnily peníze, které si žáci vydělali v projektu „Abeceda peněz“ prodejem svých výrobků na listopadovém jarmarku. Celým výletem nás provázel průvodce z CA Úsměv, který nás seznámil s těmi nejznámějšími pamětihodnostmi Prahy a o každé žákům něco podstatného pověděl. Zážitek některým způsobila už samotná cesta vlakem RegioJet, žáci si ji užili se vším všudy, někteří jeli vlakem vůbec poprvé. Po příjezdu na hlavní nádraží v Praze započalo naše šestihodinové putování horkou Prahou. Přes Karlův most a pohledem na Vltavu a Čertovku jsme směle pokračovali nahoru k Pražskému hradu, podél cesty se děti občerstvily ledovou tříští a výbornými plněnými trdelníky.
Kolem 13. hodiny teploty přesahovaly 30 stupňů, účastníci výletu ovšem neztráceli elán a po odpočinku ve stínu hradeb a nákupem několika kousků suvenýrů pokračovala naše cesta prohlídkou chrámu Sv. Víta, pohledem na výměnu hradní stáže a závěrečným stoupáním na Petřín k rozhledně. Výstupem nahoru na rozhlednu podalo mnoho odvážlivců úžasný výkon, vždyť vystoupat 3 patra s 299 schody chce opravdu už kus kuráže, odvahy a určitě i dobrou fyzičku. V době osvěžovací přestávky pod rozhlednou nám blýskání a hřmění avizovalo blížící se déšť, ten nás opravdu překvapil.
Celý výlet jsme zakončili prohlídkou zrcadlového bludiště a hurá lanovkou dolů a přes Václavské náměstí zpět na hlavní nádraží. Unaveni, ale nabyti dojmy a zážitky jsme zasedli do pohodlných sedadel vlaku, který nás opět rychle a bezpečně dopravil do Brna.
Bc. Sabina Holcmanová



