Ve středu, 19. června, podnikli obě 4. třídy celodenní výlet do hlavního města. Tento zážitek jim umožnily peníze, které si žáci vydělali v projektu „Abeceda peněz“ prodejem svých výrobků na listopadovém jarmarku. Celým výletem nás provázel průvodce z CA Úsměv, který nás seznámil s těmi nejznámějšími pamětihodnostmi Prahy a o každé žákům něco podstatného pověděl. Zážitek některým způsobila už samotná cesta vlakem RegioJet, žáci si ji užili se vším všudy, někteří jeli vlakem vůbec poprvé. Po příjezdu na hlavní nádraží v Praze započalo naše šestihodinové putování horkou Prahou. Přes Karlův most a pohledem na Vltavu a Čertovku jsme směle pokračovali nahoru k Pražskému hradu, podél cesty se děti občerstvily ledovou tříští a výbornými plněnými trdelníky.

Kolem 13. hodiny teploty přesahovaly 30 stupňů, účastníci výletu ovšem neztráceli elán a po odpočinku ve stínu hradeb a nákupem několika kousků suvenýrů pokračovala naše cesta prohlídkou chrámu Sv. Víta, pohledem na výměnu hradní stáže a závěrečným stoupáním na Petřín k rozhledně. Výstupem nahoru na rozhlednu podalo mnoho odvážlivců úžasný výkon, vždyť vystoupat 3 patra s 299 schody chce opravdu už kus kuráže, odvahy a určitě i dobrou fyzičku. V době osvěžovací přestávky pod rozhlednou nám blýskání a hřmění avizovalo blížící se déšť, ten nás opravdu překvapil.

Celý výlet jsme zakončili prohlídkou zrcadlového bludiště a hurá lanovkou dolů a přes Václavské náměstí zpět na hlavní nádraží. Unaveni, ale nabyti dojmy a zážitky jsme zasedli do pohodlných sedadel vlaku, který nás opět rychle a bezpečně dopravil do Brna.

     Bc. Sabina Holcmanová

 

Výlet 4. tříd do Prahy

Výlet 4. tříd do Prahy

Výlet 4. tříd do Prahy