Žáci sedmých ročníků se domluvili, že by na školní výlet chtěli jet do Vídně. Tak jsme 22. 6. vyrazili. Cesta do Vídně trvala asi 2 hodiny a celkem nám uběhla rychle. První zastávka byla v zámku Schőnbrunn a návštěva Wagenburgu, kde jsme měli možnost zhlédnout vozový park Habsburků. Kočáry, ve kterých jezdila například Marie Terezie, na nás udělaly velký dojem. Pak jsme pokračovali do zámeckých zahrad a chvíli jsme se ztráceli a opět nacházeli v přírodním bludišti.  Někteří neodolali a vyšli až ke Gloriette, odkud se nabízí nádherný výhled na Vídeň. Potom nás autobus převezl do centra Vídně a začala pěší procházka po významných místech a pamětihodnostech Vídně.  Prošli jsme kolem Hofburgu a došli až ke Stephansdomu,  kde  jsme měli zasloužený rozchod na nakoupení dárečků, suvenýrů, zmrzliny a krátký odpočinek. Pak jsme směřovali k radnici a zpět do autobusu, který nás ještě zavezl na poslední zastavení ve Vídni, a to k Hundertwasserhaus.  A potom nás už čekala jen cesta zpět do Brna. I přes teplé počasí se výlet vydařil.

Mgr. I. Šíblová