S tímto cílem se vypravili žáci 4.B a 5.B v pondělí 14. února na Olympijský festival do areálu Nové Zbrojovky. Zde jsme měli možnost vyzkoušet si olympijské zimní sporty. Nejdříve jsme všichni společně zdokonalovali své bruslařské umění na ledě, potom už každá skupinka měla svůj program.

Někteří vyzkoušeli sestřelit všechny terče na biatlonové střelnici, další se svezli v bobu či na saních. Největší zájem byl ale o snowpark, kde se někteří žáci poprvé v životě postavili na snowboard a sesouvali se z kopce. A zvládli to senzačně, zřejmě inspirováni sledováním právě probíhající snowboardové soutěže Big Air s Šárkou Pančochovou.

Na závěr jsme se shromáždili pod pódiem, na kterém se nám představili naši olympionici curleři manželé Paulovi, skokanky na lyžích sestry Indráčkovy a další.

Domů odcházely všechny děti příjemně unavené, ale s medailí na krku.

Mgr. Tereza Kučerová