V pondělí 3. 12. navštívili vybraní žáci druhého stupně společně s žáky ZŠ Čejkovická světový šampionát ve florbalu mužů. Z Vinohrad jsme odjížděli už v 6 hodin ráno autobusem, který nabral na dálnici směr Praha. Po příchodu do O2 arény všechny účastníky ohromila velikost haly a atmosféra v ní, o kterou se staral také bohatým program. Po zhlédnutí zápasu pro florbal poněkud exotických týmů Japonska a Singapuru (5:9) následoval zápas mezi Lotyšskem a Německem, kterému nechybělo téměř nic – nasazení, pohledné kombinace, přelévání skóre apod. (5:6). Na zpáteční cestě jsme projeli okolo opraveného Národního muzea, Václavského náměstí a dalších pražských pamětihodností. Opomenuta nemohla být ani zastávka v McDonaldu na odpočívadle u Jihlavy. Na Vinohrady jsme se vrátili před 19. hodinou unavení, ale plni zážitků. Akce se uskutečnila pod taktovkou pana učitele M. Malého ze ZŠ Čejkovická, který vypravil autobus a zajistil volné vstupenky do O2 arény, kterému tímto děkujeme za organizaci vydařené akce.

Mgr. Lukáš Musil