V pondělí 22. 6. 2026 jsme se vydali na školní výlet do Žďáru nad Sázavou. Ráno jsme vyrazili od školy na nádraží Královo Pole, odkud jsme jeli vlakem směrem do Žďáru nad Sázavou. Na cestu jsme se všichni moc těšili. Po příjezdu jsme si vyzkoušeli místní dopravu....
Adaptační den v 6. B
V prvním týdnu školy proběhl u 6. ročníků tzv. adapťák – nebo-li adaptační den s třídním učitelem. Žáci 6. B nejprve strávili hodinu ve škole, kde pomáhali s výmalbou své třídy profíkům ze SŠ Jílová, se kterou spolupracujeme od minulého roku. Děti si vyzkoušely míchání barvy, malování válečkem i štětcem a několik odvážlivců i chůzi na štaflích. Poté jsme vyrazili ven do Mariánského údolí. Zde měla paní psycholožka pro žáky připraveno několik her zaměřených na stmelování kolektivu, u kterých jsme se všichni pobavili. Zlatým hřebem adapťáku pak byla návštěva bobové dráhy. Nakonec alespoň jednu jízdu podnikli všichni žáci, někteří jeli i sedmkrát a bořili denní rekordy v rychlosti jízdy. Kdo chtěl, mohl se ještě vyřádit na dětském hřišti s hradem, které je součástí bobovky. Pak jsme již spěchali zpět na autobus, abychom stihli oběd ve škole. Myslím, že všem zúčastněným se akce líbila a odnesli si z ní hezké zážitky.
Ing. Jitka Blahová




