V pondělí 22. 6. 2026 jsme se vydali na školní výlet do Žďáru nad Sázavou. Ráno jsme vyrazili od školy na nádraží Královo Pole, odkud jsme jeli vlakem směrem do Žďáru nad Sázavou. Na cestu jsme se všichni moc těšili. Po příjezdu jsme si vyzkoušeli místní dopravu....
Neotesánek
Ve čtvrtek 14. listopadu navštívili žáci II. A vinohradskou knihou a zúčastnili se besedy s názvem Neotesánek. Program byl zaměřený na správné a slušné chování dětí, ale i dospělých doma, ve škole, na ulici i v hromadných dopravních prostředcích. Děti se dověděly, co je to etiketa a že slušné chování je stále v módě. Součástí besedy byl dotazník, který si žáci vyplnili a potom si o jednotlivých bodech s paní knihovnicí popovídali. V závěru besedy si děti prohlížely knihy a vybraly si knihy pro domácí čtení.
Mgr. Magda Střelská




