I opakování anglické gramatiky se musí někdy odložit. Když jsme jednoho zářijového rána vstali a z médií na nás vyskočila zpráva, že britská královna Alžběta II. zemřela, žáci měli spoustu dotazů. Využili jsme tedy v hodinách anglického jazyka jejich zvídavosti. Už i páťáci zvládli krátké video o Alžbětě II. v anglickém jazyce. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Kluky zaujalo, že byla automechanikem, holky pak třeba to, že jezdila na koni. Zorientovali jsme se ve vztazích královské rodiny a vysvětlili si, co po smrti tak důležitého člověka bude následovat. Ve vyšších ročnících jsme probrali, co to je Commonwealth a jak funguje konstituční monarchie. Bonusem nám byla i nová slovíčka, která jsme se naučili během videí či čtení článků.

Žáci osmých ročníků pak vytvořili plakát jako připomínku důležitosti této osoby.

Mgr. Iveta Smejkalová