Ve čtvrtek 29. září 2022 navštívili žáci 4.B knihovnu Jiřího Mahena v Brně na Vinohradech. V knihovně byl pro žáky připravený program „Dětská etiketa vesele i hravě“.

Žáci si během programu zopakovali a prohloubili znalosti týkající se slušného chování. Paní knihovnice nejprve dětem přečetla pohádku, ve které princ Milan zachránil princeznu od strašlivého draka tím, že se k němu slušně choval a slušně s ním mluvil. Dále už následovala dlouhá debata o tom, jak bychom se měli chovat ve škole, v MHD, v přírodě, v divadle a na spoustě dalších místech.

Na závěr diskuze se děti rozdělily do skupinek a každá skupinka si připravila scénku týkající se určitého etického pravidla ve společnosti. Nakonec děti scénky zahrály před celou třídou.

Děti se opravdu bavily a věřím, že si z této besedy odnesly i spoustu nových poznatků.

Lucie Eliášová