Dne 25.5.2023 žáci pátých tříd vyjeli na poznávací výjezd do Prahy.

Cestovali jsme rychlíkem, žáci, kteří nikdy vlakem necestovali, si to užívali.

Na pražském nádraží si nás vyzvedl průvodce pan Slavík, který nás informoval o průběhu celého dne.

Navštívili jsme Petřínskou rozhlednu, na kterou jsme se dostali zubačkou. Od Strahovského kláštera jsme šli kolem Lorety na Pražský hrad. V pravé poledne jsme měli štěstí na výměnu hradní stráže i s hudebním doprovodem. Nejvíce času jsme strávili prohlídkou celého Pražského hradu – Chrám sv. Víta, Vladislavský sál, Starý královský palác. Zlatou uličkou jsme opustili Hrad.

Přesunuli jsme se Královskou cestou na Karlův most a kolem Klementina na Staroměstské náměstí. Orloj se všemi svatými i s kostlivcem nás ohromil.

Během celého dne si děti mohly nakupovat různé suvenýry a občerstvení.

Všem se výjezd velmi líbil, počasí nám přálo a vrátili jsme se ve zdraví a v pořádku domů.