Kabinet anglického jazyka zorganizoval na konci dubna poznávací zájezd do Anglie. Dva dny jsme strávili v Londýně. Navštívili jsme The Tower of London, kde jsme měli možnost vidět britské korunovační klenoty a seznámit se s historií místa. Prošli jsme se kolem řeky Temže od Tower Bridge kolem divadla Globe, které je spjato s dramatikem Williamem Shakespearem, až ke katedrále svatého Pavla. Neopomenuli jsme ani Houses of Parliament se slavným Big Benem a Westminster Abbey. Atrakcí na závěr bylo London Eye a London Dungeon, kde jsme byli seznámeni s historií londýnského podsvětí. Děti si vyzkoušely i různé typy přepravy po Londýně jako je metro, lanovka nebo loď na řece Temži. Součástí zájezdu byl i jednodenní výlet do přímořského města Brighton.

Zájezd očima žáků:

První den jsme vyrazili na obhlídku Londýna. Navštívili jsme Tower of London, Tower Bridge a další. Oba večery nás šest přespalo u pána, který měl na zahradě trampolínu. Druhý den jsme poznávali přímořské město Brighton a v místním akváriu jsme viděli i spoustu mořských živočichů. Třetí, tedy poslední den, jsme poznali některé londýnské památky, jako například Big Ben, Trafalgar square a London Eye. Naši cestu po Londýně jsme zakončili poznáváním londýnské minulosti ve strašidelném podzemí.

Kristína Zedníková, IX. A

Cesta byla zdlouhavá, ale stálo to za to. Krásy Anglie mě oslovily. Rodiny se o nás hezky staraly, jídlo nezanedbávaly. Navštívili jsme spoustu památek, ale za mě nejlepší bylo London Eye. Viděla jsem z něj všechny krásy Londýna.

Anita Róthová, IX. B

Naše rodina v Londýně byla moc fajn. Měli jsme Inda a poslední večer jsme se hodně rozpovídali. Nejvíce se mi líbil London Dungeon a Brighton. Taky jsem překonávala svůj strach z výšek a velkých železných konstrukcí na London Eye. Londýn se mi líbil.

Anežka Šírová, IX. A

Bylo zajímavé, když si nás vzala rodina s jinou národností, barvou pleti a byli celí zahalení. Dům byl sice v rekonstrukci, ale pokoj byl celkem v pohodě. Stejně tak i rodina, i když ze začátku mluvili rychle, ale poté mluvili pomaleji, což bylo super. Jediné, co bylo nepříjemné, bylo vstávání v 5 hodin. Snídaně byly dobré, zasytily mě hodně a taky balíčky na cestu byly dobré. Na pokoji jsem poznala super holky deváťačky a jednu osmačku. Hodně jsem si to užila, až na tu dlouhou cestu tam a zpět. Určitě pojedu i příští rok.

Klára Malá, VII. A

Ubytováni jsme byli na dvě noci u čtyřčlenné rodiny. Rodiče měli dvojčata a jako domácího mazlíčka kočku. Jídlo u nich bylo dostatečné a dobré. Rodina byla ochotná. Bydleli jsme v zahradním domku, který byl vybavený vším potřebným. První den jsme navštívili Tower Bridge, viděli jsme řeku Temži.  Druhý den jsme byli ve městě Brighton. Tam jsme byli na vyhlídkové věži Brighton i360, poté se šli podívat k moři a projít se na molo. Také jsme byli v podmořském světě. Třetí den jsme opět strávili v Londýně, pluli jsme lodí po řece Temži až k London Eye a Big Benu. Celý zájezd do Anglie byl úžasným zážitkem.

Lucie Perglová, IX. B

Rodina byla fajn. Byly jsme ubytované v zahradním domku, takže jsme měly soukromí. Jídlo bylo dobré, měli jsme pizzu, fish and chips a vafle. Londýn se mi líbil. První den mi nepřišlo, že jsme v Londýně. V Brightonu jsme šli s paní učitelkou na kolotoče a zahráli si v kasinu. London Dungeon byl také fajn, líbily se mi dvě místnosti a propadnutí podlahy nakonec. Pršelo jen jednou poslední den, když jsme šli na London Eye.

Amálie Maliňáková, IX. B

S rodinou jsem se bavil, bylo to skvělé, stejně jako toasty k snídani. V Londýně se mi taky líbilo a nejvíce super bylo London Eye. Rodina byla velice milá, dalo se s ní dorozumět a dalo se i jíst, co navařili.

Matěj Kopřiva, IX. B

V Anglii to bylo super, obcházeli jsme památky. Nejvíce se mi líbil Tower Bridge, ale bohužel jsme ho neviděli se zvedat. Ubytováni jsme byli u dvaasedmdesátileté paní, která pocházela z Nigérie. Celý tento zájezd se mi líbil, jen cesta autobusem byla dlouhá.

Adam Vlašic, VII. A