Pondělí 14. 5. a úterý 15. 5.

Z Pálavského náměstí jsme se těsně před 9. hodinou ranní vydali dvěma autobusy směr Milovy na Vysočině. Do hotelu Oreo Resort Devět skal jsme dojeli po dvou hodinách poklidné jízdy malebnou krajinou Vysočiny. Odpoledne děti čekal první blok plavecké výuky, ve kterém se seznámily s prostředím místního bazénu a naučily se nebo zopakovaly základní plavecké dovednosti. Mimo plavání absolvovaly program pod vedením paní vychovatelky Hany Blažkové a svých třídních učitelek – Kristýny Stejskalové a Jany Řihákové. Po večeři společně podnikly vycházku kolem Milovského rybníka, při které si po skupinkách postavily domečky z přírodnin. V úterý byly na děti připraveny již dva bloky plavecké výuky – dopolední a odpolední. Pokud děti zrovna nebyly v bazénu, účastnily se netradičních výukových forem pod dohledem svých třídních učitelek. V podvečerních hodinách si děti po dvojicích prošly stezku, při které odpovídaly na kvízové otázky sestavené z českých pohádek.

 

Středa 16. 5. a čtvrtek 17. 5.

Ve středečních dopoledních hodinách se děti znovu věnovaly rozvoji svých plaveckých dovedností – 2. ročníky plaveckému stylu znak a 3. ročníky plaveckému stylu prsa. Odpoledne byl na programu výlet do obce Blatiny, kde se nachází pražírna kávy Hofr. Zde se děti občerstvily, koupily si nějaké pamlsky a společně jsme se vydali nazpět k hotelu, kde na nás již čekalo opékání špekáčků. Každý účastník si sám opekl na ohni špekáček a zaslouženě si na něm následně pochutnal. Po večeři si děti zahrály několik týmových her pod vedením paní vychovatelky Blažkové. Ve čtvrtek dopoledne děti pod vedením plaveckých instruktorů Mgr. Závodníkové a Mgr. Musila pilovaly plavecké styly pro odpolední plavecké závody. Těch se zúčastnily všechny děti, ať už týmu plavců nebo poloplavců a neplavců. Každý dokázal zdolat minimálně jednu délku plaveckého bazénu a zaslouženě si tak vysloužil „mokré vysvědčení“ v hodnosti žáby (1 délka), kapra (2 délky) nebo delfína (3 délky). V rámci závodů proběhla také disciplína v rychlostním plavání na jednu délku. V podvečerních hodinách po večeři byla pro děti připravena stezka odvahy v netradiční podobě.

Mgr. Lukáš Musil