Pod tímto názvem se děti v družině seznámily s nástrahami pobytu v přírodě a zjistily, jak jim předcházet.

Blížící se léto a prázdniny lákají děti ven. Aby jejich hry byly bezpečné nebo si dokázaly  v různých situacích poradit, si ujasnily na několika stanovištích. Společně s paní vychovatelkou si vysvětlily, co všechno rodina Neplechových dělá špatně v lese, u vody, na výletě, ale i doma. Na stanovišti ,,Ve městě“ plánovaly bezpečnou cestu z jednoho místa do druhého. Povídaly si o vybavení kola a bezpečné jízdě. Sledovaly některé příběhy na CD Kousky primáře Housky, prvňáčci vyráběli ,,krabicová“ auta.

Příjemné bylo zjištění, že děti mají v této oblasti spoustu znalostí a vědomostí a většinu situací správně vyhodnotily. Přesto věřím, že tematická odpoledne k prevenci úrazů propojená s dopravní výchovou, nejsou nikdy pro děti zbytečná.

Ukázky z aktivit si můžete prohlídnout na následujících fotografiích.

Naděžda Niziolová