Ve středu 22.6. se žáci 4. tříd vydali do Modré. Tam na ně jako první čekala expozice sladkovodních ryb Živá voda. Skrze prosklený tunel si prohlédli vodní nádrž s různými druhy ryb včetně největší sladkovodní ryby vyzy velké. Poté se pokochali mokřadní tůní s rybami, obojživelníky a želvou bahenní. Prošli si také relaxační stezku podél potoka s bylinami rozmanitých barev a vůní. Díky slunečnému počasí si žáci mohli smočit nohy v přírodním koupacím biotopu, čehož využili naplno. Cestu v tomto areálu završili prohlídkou praturů evropských.

Z areálu Živé vody se děti přesunuly do Archeologického skanzenu, který představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Děti zde viděly hradby, obydlí, dílny a další typy dobových staveb. V pekárně si vyzkoušely mletí mouky a pečení placek v peci. Ve skanzenu si také zopakovaly a rozšířily své znalosti o historii naší země.

Výlet se moc vydařil a všem ho s dětmi vřele doporučujeme.

Jana Řiháková