Ve čtvrtek 23. června se třídy III.A a III.B vypravily na školní výlet do Kunštátu, ve kterém navštívily rodinnou pekárnu a v blízké Rudce známou jeskyni Blanických rytířů. Děti v pekárně poznaly, jak se peče chutný kváskový chléb, ovocný táč nebo rohlíky a samy si z těsta vyrobily originální pečivo ve tvaru šneků, esíček, věnečků nebo brýlí. Zatímco paní pekařka zdařilé výrobky z těsta dala péct do trouby, děti se krátce nasvačily, osvěžily se výtečnou zmrzlinou v cukrárně na náměstí a dále naše cesta pokračovala do jeskyně Blanických rytířů. Tou nás provedla pověstí a historií jeskyně znalá paní průvodkyně. Poté už děti dostaly vytoužený „rozchod“ a mohly si samostatně projít, prohlédnout a vyzkoušet smyslovou zahradu plnou voňavých rostlin, hmatových či zvukových prvků a plně tak zapojit v poznávání přírody všechny svoje smysly. Smyslová zahrada se dětem moc líbila. Velkému ohlasu se v závěru naší výpravy dostalo také přilehlému stánku se suvenýry, ve kterém si děti zakoupily dárky na památku z výletu nebo pro své nejbližší. To nejlepší přišlo nakonec – paní pekařka nám na zpáteční cestu autobusem poslala naše čerstvě upečené výrobky, ze kterých děti měly velkou radost a které ještě lépe chutnaly.

Mgr. Lenka Vovsová