V 2. a 3. listopadovém týdnu proběhl na naší škole již 14. ročník soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY. Jedná se o předmětovou soutěž, která je podporovaná Ministerstvem školství.
- Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
- Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
- Soutěží se ve třech věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ.
- Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
- Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.
- Soutěžení probíhá na počítačích, v počítačových učebnách školy.
- Na zpracování 12 otázek testuje dáno 40 minut
- Kategorie Mini – 1. stupeň ZŠ – má na 12 otázek 30 minut.
- Každý soutěžící začíná se startovním počtem 48 bodů.
- Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 192bodů.
- Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 120 bodů.
Tak, jak letos uspěli naši žáčci?
MINI – 5. ročník | |||
Pořadí | Ročník | Jméno/Přezdívka | Body |
1 | 5.ZŠ | Olaf.P | 192 |
2 | 5.ZŠ | Martin O,Natka Kop. | 180 |
3 | 5.ZŠ | Jan Březina | 177 |
4 | 5.ZŠ | Alena Kolarova | 160 |
5 | 5.ZŠ | Eliška Konopková | 152 |
6 | 5.ZŠ | Tereza V | 149 |
7 | 5.ZŠ | Karel Šnajder | 148 |
8 | 5.ZŠ | Patrik L. | 140 |
9 | 5.ZŠ | Adéla P. | 137 |
10 | 5.ZŠ | Klárka S. | 130 |
11 | 5.ZŠ | Zun Nguyen | 124 |
12 | 5.ZŠ | Míša F | 124 |
13 | 5.ZŠ | Kristýna Rusiňáková | 120 |
14 | 5.ZŠ | JAKUB Ř. | 120 |
BENJAMIN 6. – 7. ROČNÍK | |||
Pořadí | Ročník | Jméno/Přezdívka | Body |
1 | 6. ročník | Denisa Oravcová | 164 |
2 | 7. ročník | Karolína Topičová | 160 |
3-4 | 6. ročník | Riedr David | 156 |
3-4 | 6. ročník | Karolína Maňoušková | 156 |
5 | 6. ročník | Samuel S | 148 |
6 | 6. ročník | Pavlína Brožová | 140 |
7 | 6. ročník | Nikola V | 128 |
8 | 6. ročník | Ester S. | 128 |
9 | 6. ročník | Anna B | 125 |
10 | 6. ročník | Vlašic Adam | 124 |
11 | 6. ročník | Robin větříček | 120 |
KADET 8. – 9. ROČNÍK | |||
Pořadí | Ročník | Jméno/Přezdívka | Body |
1 | 8. ročník | Martin Škoda | 176 |
2 | 8. ročník | Fanda Milota | 172 |
3 | 9. ročník | Michal Gajda | 163 |
4 | 8. ročník | Kristína Z | 156 |
5 | 9. ročník | Polednová | 156 |
6 | 9. ročník | Martin Gajda | 143 |
7 | 9. ročník | Čaníková | 138 |
8 | 8. ročník | Martin P | 124 |
9 | 9. ročník | Lucka | 124 |
10 | 9. ročník | Jana Pelejova | 124 |
11 | 9. ročník | Pejtrik Baláž | 122 |
Nejlepší řešitelé byli odměněni a gratulujeme jim. Všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další ročník.
Mgr. Helena Bartoňková