V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Výstava Titanic
Ve středu 27. března se osmáci vydali na výstavu Titanic. Na počátku všichni dostali palubní lístek a mohli se vydat na plavbu touto světoznámou lodí, jejíž osud nepřestává dodnes vzrušovat. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací nejen o stavbě lodi, ale i o historii cestujících. Prohlédli si originály i repliky věcí přímo z tohoto parníku. Mohli konfrontovat prostory i exponáty výstavy se známým Cameronovým filmem. Pro dívky bylo velmi emotivní postavit se pomyslně na příď stejně jako Rose ve jmenovaném filmu. Pro všechny pak i hledání jména uvedeného na své palubní vstupence mezi přeživšími, či ztracenými.
Poznatky získané vlastním prožitkem pak jistě zúročí i při výuce dějin počátku 20. století.
PhDr. Marcela Kuchyňková






