V úterý 10. května se v naší škole konala pěvecká soutěž. Zúčastnili se jí žáci prvního (3. – 5. tříd) i druhého stupně.

Na úvod jsme si zazpívali společně, aby z dětí trochu spadla nervozita. Poté už zněly písničky lidové („Beskyde, Beskyde“ nebo „Tancuj, tancuj“) i umělé. Třeba „Severní vítr, Mravenčí ukolébavka, Skálo, skálo nebo „Dělání“ od oblíbené autorské dvojice J. Uhlíř a Z. Svěrák nebo „Podvod“ Jana Nedvěda a další. Vzhledem k tomu, že děti vystupovaly samostatně (sólo) i ve skupinkách (2-5 členů), rozhodla se porota rozdělit ceny nejen podle věku, ale i v dalších kategoriích.

Výkony byly vyrovnané, rozhodování tedy nebylo jednoduché. Alespoň malá sladkost tak čekala na konci na všechny odvážné zpěváky. Vyhlášení vítězové si následně převzali drobné ceny, avšak největší odměnou pro nás všechny byl společný zážitek a radost ze zpěvu.

Mgr. Zuzana Poláková

Pěvecká soutěž