Naše škola se zapojila do projektu Prvňáčci v říši vědy a žáci prvních tříd dostali volné vstupenky do Technického muzea v Brně.  V měsíci lednu všichni prvňáci využili této příležitosti a navštívili program Protože práce šlechtí! V expozici Ulička řemesel mohly děti vidět, jak vypadalo krejčovství, kadeřnictví či ordinace zubního lékaře ve 30. letech minulého století. Dověděly se, jak pracoval hodinář či zámečník ve své dílně. Ulička řemesel nás přenesla do období první republiky, kde poctivá práce něco znamenala a lidé si svou šikovností vydělávali na živobytí. Děti si prohlédly i poslechly flašinet a jiné hudební nástroje. V druhé části programu jsme navštívili Technickou hernu, kde děti poznaly a na vlastní kůži vyzkoušely fyzikální zákony. Na chvíli se staly vědci a samostatně pracovaly s vystavenými exponáty. Děti byly z návštěvy technického muzea nadšeny a s těžkým srdcem tyto prostory opouštěly.

 

                                                                                             Mgr. Magda Střelská