Dne 20. června proběhla na naší škole Pyžamová bojovka. Jednalo se o akci, na jejímž počátku stála spolupráce jednoho z mezinárodních týmů žáků z Brna a Bratislavy, kteří se účastnili programu Erasmus+, skupinová mobilita. Tento nápad pak propracovali členové Žákovského parlamentu, kteří se také skvěle zhostili úlohy organizátorů.

V tento den tedy přišli žáci třetích až devátých tříd do školy v pyžamu a od druhé vyučovací hodiny začínala bojovka. Odehrávala se nejen ve škole, ale i na sídlišti.

První úkol byl dostat se z escape room za určitý časový limit. Když vše žáci splnili, dozvěděli se, kudy mají jít dále. Na dalších zastaveních pak řešili různé šifry, luštili křížovku. Pokud vše zvládli, dostali se až do cíle, tedy do Sherwoodu.

Po vyluštění barvy, která byla ukryta ve zprávě napsaná morseovkou, hledali žáci obálku s touto barvou. Ta ukrývala flash disk.  Na něm byl nahrán film. Pak se žáci i s učiteli odebrali do tříd, kde jako odměnu zhlédli tento film.

Akce byla velmi úspěšná a přispěla ke zpestření konce školního roku. Velkou pochvalu si zaslouží především členové Parlamentu, kteří svou roli na stanovištích skvěle zvládli.

Za Žákovský parlament Alena Kulendíková